Domov pro osoby se zdravotním postižením Kytlice

Název zařízení:Domov pro osoby se zdravotním postižením Kytlice
Adresa:Dolní Falknov 26, 63, 68, 69, 71
407 45 Kytlice
Působnost v okr.: Děčín
Poskytuje od:01.01.2007

WWW: www.dozpkytlice.cz

Druh službyDomovy pro osoby se zdravotním postižením

PoskytovatelDomov pro osoby se zdravotním postižením Kytlice, IČ: 70872708

Otevírací doba:

Služba se poskytuje nepřetržitě.

Sociální služba je určena přednostně pro občany hlavního města Prahy.

Proč si pro život vybrat náš Domov?

Do podpory klientů a do péče o ně vkládáme srdce i rozum

Máme personál, kterému záleží na kvalitě života a rozvoji klientů i na prostředí, ve kterém žijí

Víme, že klienti jsou v DOZP doma a my jsme jejich průvodci životem

Máme tradici, umíme se učit z chyb a víme, komu služby poskytujeme

Žijeme v krásném prostředí s výbornou dostupností služeb a možností vyžití kulturního a rekreačního charakteru (Obecní úřad s veřejným opatrovníkem, pošta, restaurace, krámek, lesní divadlo, kulturní sál, bleší trhy, koupaliště, vlak, autobus, kadeřnice, mateřská školka, houbařské lesy, turistické trasy)

Jsme otevření a spolupracujeme se zajímavými  a osvědčenými organizacemi  a institucemi (Obec Kytlice, Agentura Pondělí, Chráněná dílna Kormidlo Šluknov, Jurta o.p.s., Euroinstitut, MPVP, Kapucinát Hradčany, Trampská osada ve Studeném, Toulcův Dvůr Praha, Farmstudio Kokořín, Pomáháme fotografiemi apod.)

Pracujeme na sobě a vzděláváme se (špičková supervizorka, videotrénink sociálních interakcí, psycholog, vnitropodnikové vzdělávání „Jaký chceme Domov“).

Nejsme sebestřední a rádi se vydáváme pro nové poznatky jinam.

Máme našim klientům co nabídnout (široká škála možností jak trávit den)

Podporujeme život v páru

Jsme s klienty často na cestách (Praha, Jeseníky, Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory,  Jižní Čechy, Egypt, Turecko, Řecko, Francie, desítky jednodenních výletů, stanování)

Ctíme jedinečnost každého jednotlivce a respektujeme svobodu volby

Snažíme se klienty podporovat v tom, aby byli integrovaní a sebevědomí

Jsme aktivní součástí obce, pořadatelé akcí, ti, kteří spojují a pomáhají obec zvelebovat

Poslání organizace

Srdcem a rozumem!

Pomáhat osobám, které patří do naší cílové skupiny. Osobám, které se včase před příchodem k nám ocitají v nepříznivé životní situaci. Tím se rozumí stav, kdy se postižený o sebe, a to ani za pomoci terénní služby nebo rodinných příslušníků, nedokáže postarat sám v oblastech osobní hygieny, mobility, stravování, komunikace, orientace, péče o zdraví, organizace volného času, domácnost a hospodaření, zajišťování osobních práv a zájmů, obstarávání osobních záležitostí.

Pomáhat tak, aby nedocházelo k přepečovávání klientů a předcházelo se naučené nesamostatnosti, případně se tuto nesamostatnost pokoušet měnit.

S ohledem na individuální stav a potenciál vést klienty k osobnímu rozvoji formou nácviku činností týkajících se péče o vlastní osobu a nácviku sociálních a pracovně laděných dovedností, tak aby se život v našem Domově co nejvíce podobal životu běžné populace.

Nabízet a spoluvytvářet příležitosti ke kontaktu s prostředím mimo Domov a širokou nabídkou volnočasových aktivit klientům jako individualitám pomáhat vytvářet programově pestrý život a dávat možnost volby. Podporovat spolupráci s obcí a tím pomáhat integraci postižených do společnosti.

Podporovat ty, kterým to jejich potenciál dovoluje a kteří mají tento cíl, v případném přechodu do samostatnějšího typu bydlení. Klientům, jejichž zdravotní stav to vyžaduje, poskytovat kvalitní a láskyplnou ošetřovatelskou péči. To vše s ohledem na věk a míru postižení těch, kteří v našem Domově žijí.

Navštivte Klub přátel DOZP Kytlice na sociální síti Facebook

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Domov pro osoby se zdravotním postižením Kytlice | Sociální služby ÚK