Domov pro seniory Vroutek, p.o.

Název zařízení:Domov pro seniory Vroutek, p.o.
Adresa:Kryrská 102, 439 82 Vroutek
Působnost v okr.: Louny
Poskytuje od:01.04.2010

WWW: www.dpsvroutek.cz

Druh službyDomovy se zvláštním režimem

PoskytovatelDomov pro seniory Vroutek, příspěvková organizace, IČ: 68454864

» počet lůžek: 52

• Osoby s chronickým duševním onemocněním - CELKEM

Otevírací doba:

Služba se poskytuje nepřetržitě.

Další upřesnění:

Služba je poskytována osobám s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy stařeckých demencí. Služba je určena osobám od 55 let věku.

Poslání

Posláním Domova pro seniory Vroutek, p.o.  (dále jen DpS nebo organizace) je poskytování podpory osobám s různými typy demencí, kteří se z nějakého důvodu ocitli v nepříznivé životní situaci a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby a nadále již nemohou setrvávat v jejich domácím prostředí. Pracovníci DpS podporují seniory v zachování co nejvyšší míry soběstačnosti nebo v jejím znovuzískání, a to s přihlédnutím k jejich individuálním potřebám. Naše služby jsou poskytovány tak, aby byl zachován kontakt s rodinou a ostatními blízkými.

Cílová skupina

Cílovou skupinou jsou dospělí uživatelé starobního, případně plného invalidního důchodu od 55 let věku, ženy i muži, kteří trpí Alzheimerovou, stařeckou a ostatními typy demencí. Sociální služba není určena osobám trpícím jinými typy chronického duševního onemocnění a osobám prokazatelně závislým na návykových látkách.

Poskytované služby

• Poskytnutí ubytování na jedno, dvou a vícelůžkových pokojích
  • Úklid, praní a drobné opravy prádla
  • Poskytnutí stravy, a to zpravidla 4x denně
  • Pomoc při zvládání běžných denních úkonů při péči o vlastní osobu
  • Pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • Sociálně terapeutické činnosti
  • Aktivizační činnosti
  • Možnost využití dalších doplňkových služeb (pedikúra, kadeřník, apod.)
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Principy

Naše služba je poskytována na těchto základních principech:

• Tvorba, realizace a následné vyhodnocování individuálního plánu klienta, který je sestavován ve spolupráci s klientem a vychází z jeho potřeb a přání
  • Dodržování práv a respektování hodnot uživatele a zachování důstojnosti a životního postoje každého jedince
  • Rovný přístup ke všem uživatelům, a to s úctou a respektem
  • Ochrana klientů před negativním hodnocením a předsudky ze stran personálu a okolní společnosti z důvodu užívání služby
  • Podpora klientů aktivizačními činnostmi a zapojením do společenského života v organizaci, obzvlášť v době adaptace klienta
  • Respektování volby klienta
  • Zajištění odbornosti služby neustálým vzděláváním pracovníků organizace
  • Flexibilita služby
  • Zachování mlčenlivosti a etického kodexu zaměstnance při naplňování poslání a cílů organizace
  • Spolupráce s rodinou a maximální snaha o zachování přirozených vztahových sítí
  • Zapojení klientů do chodu organizace – stravovací komise, aktivní účast na přípravě kulturních akcí atd.

Každý klient má svého klíčového pracovníka, se kterým sestavuje svůj individuální plán poskytování služeb. Naše zařízení respektuje práva klientů služby a snaží se svojí činností předcházet střetům mezi klienty a organizací jako poskytovatelem služby. Snažíme se podporovat osobní rozhodnutí našich klientů a nabízet aktivity podle jejich volby. Snažíme se, pokud to situace dovolí, zapojit do aktivizačních a volnočasových činností i rodinné příslušníky a jiné klientovi blízké osoby.

Podmínky v DpS jsou nastaveny tak, aby pobyt v našem Domově maximálně substituoval domácí prostředí a byl pro klienta co nejméně stresující, obzvlášť v době adaptace klienta.

Pracovníci organizace jsou vázání mlčenlivostí a Etickým kodexem, který musí bezvýhradně dodržovat. Žádný uživatel nesmí být upřednostňován nebo naopak. Všichni zaměstnanci zařízení jsou průběžně proškolováni v oblasti poskytování sociálních služeb v rámci přijetí systému celoživotního vzdělávání, splňují požadavky na odborné vzdělání pracovníků v sociální oblasti a organizace od nich vyžaduje i osobní předpoklady pro výkon povolání. Při výkonu povolání jsou zaměstnanci povinni dodržovat určené pracovní postupy a využívat metodiky práce, které budou sestavovány a doplňovány stanovenými pověřenými pracovníky a konzultovány v týmu.  Naše zařízení se snaží reagovat na potřeby klientů, a proto se způsob poskytování služby přímo odvíjí od aktuálních potřeb klientů.

Dlouhodobé cíle služby

• Poskytovat klientům pomoc při péči o vlastní osobu.
  • Předcházet sociálnímu vyloučení uživatele.
  • Snaha o snižování závislosti uživatele.
  • Zachovat co nejdéle stávající schopnosti klienta popřípadě snažit se je prohlubovat.
  • Poskytovat služby tak, aby v co největší míře odpovídaly potřebám klienta a běžnému životu jeho vrstevníků s ohledem na zachování důstojného života i ve stáří.
  • Poskytnout vhodnou a důstojnou pomoc a podporu imobilním klientům služby.
  • Zlepšování estetiky a vybavenosti prostředí.

50.179643,13.381931

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Domov pro seniory Vroutek, p.o. | Sociální služby ÚK