Domov U Trati Litoměřice

Telefon: 416735294, 416735295, 416735296
WWW: www.csplitomerice.cz

Druh službyDomovy pro seniory

PoskytovatelCentrum sociální pomoci Litoměřice, příspěvková organizace, IČ: 00080195

Poslání

Posláním domova pro seniory je poskytovat péči takovým způsobem, která vychází z individuálních potřeb seniorů, je postavena na respektu, důstojnosti, zachování práv uživatelů služby a rozhodovaní se o své osobě. Maximálně podporovat a co nejdéle udržovat stávající schopnosti uživatelů a jejich přirozené vazby.

Cílová skupina

Senioři, kteří mají sníženou soběstačnost, zejména z důvodu věku nebo zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc druhé fyzické osoby, kdy rodina nemůže poskytnout náležitou péči a terénní i ambulantní sociální služby již nejsou pro tyto seniory dostačující.

Uživateli domova se mohou stát osoby, které dosáhli věku 65 let. Sociální služba je poskytovaná osobám mladším 65 let věku výjimečně pouze u stávajících uživatelů služby. Další osoby mladší 65 let věku již nebudou do služby přijímány.

Kapacita domova je 85 lůžek.

Služba nemůže být poskytována osobám:

imobilním, a to vzhledem k technickým možnostem budovy

Ubytování poskytujeme v 53 bytech, 37 bytů 2+kk  a 16 bytů 1+kk.

Každý uživatel má k dispozici svůj vlastní pokoj s přístupem na balkón. Všechny byty mají vlastní hygienické zařízení a kuchyňský kout s jídelnou. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem včetně lůžkovin.

Uživatelé mají k dispozici společné prostory v halách na jednotlivých patrech, tělocvičnu, klubovnu s internetem, jídelnu, dílnu a dva osobní výtahy.

Stravování

Pro uživatele zabezpečujeme celodenní stravování 5 x denně, včetně diet dle jejich zdravotních potřeb.

Lékařská, ošetřovatelská, obslužná a rehabilitační péče

Veškerá péče o uživatele je zajišťována týmem kvalifikovaných, zkušených zaměstnanců.

Do zařízení dochází 1 x týdně praktický lékař. Zdravotní sestry poskytují odbornou péči 12 hodin denně. Obslužnou péči poskytujeme nepřetržitě 24 hodin denně včetně sobot, nedělí a svátků.

Na doporučení lékaře poskytujeme 2 x týdně rehabilitační službu.

Zájmová a kulturní činnost

Uživatelé si mohou podle svých zájmů a schopností vybírat z různých nabízených aktivit, např. kondiční cvičení, sportovní hry, soutěže, vycházky do okolí, ruční práce, muzikoterapie, návštěvy divadel, výstav, přednášek, besed apod. Dlouholetou tradici má náš pěvecký sbor „Bábinky“.

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Domov U Trati Litoměřice | Sociální služby ÚK