Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, Jirkov, 431 11 Jirkov 1
Poskytuje od:01.01.2010

Telefon: 774422012

Druh službyOdborné sociální poradenství

PoskytovatelMěstský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace, IČ: 46787682

Odborné sociální poradenství je ambulantní a terénní sociální služba, která je určena pro osoby ve věku od 15 let, kteří jsou v krizi, žijící v sociálně vyloučených komunitách, jsou komerčně zneužívané. Také pro osoby, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy, osoby se zdravotním postižením a seniory.

Cílem služby je pomoci zlepšit tíživou sociální situaci klientům, kteří ji sami chtějí řešit a usilovat o to, aby znali svá práva a povinnosti nebo byli schopni vyjádřit své potřeby či hájit své oprávněné zájmy. Poskytováním odborného poradenství chceme snižovat jejich míru sociálního vyloučení nebo alespoň zabránit prohlubování tohoto stavu. Chceme umožnit osobám v nepříznivé sociální situaci využívat místní instituce i přirozené vztahové sítě, podpořit osoby z cílové skupiny v možnosti žít běžným způsobem.

Odborné sociální poradenství také pomáhá klientům získat náhled na příčiny, jež dovedly do jejich tíživé sociální situace.

Posláním služby je poskytnout RADU, POMOC A PODPORU lidem především se zaměřením na finanční a dluhovou problematiku (půjčky, dluhy, exekuce, oddlužení, vzdělávání ve finanční gramotnosti), pracovně právní vztahy a zaměstnanost (uplatnění na trhu práce) a na problematiku bydlení a usiluje přitom o zlepšení či stabilizaci nepříznivé sociální situace klientů.

Rada, pomoc a podpora je klientům poradny poskytována formou odborného sociálního poradenství, právního poradenství a formou podpory v oblasti psychoterapeuta a mediace.

Služba obsahuje tyto základní činnosti:

zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,

sociálně terapeutické činnosti,

pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

aktuální otevírací doby naleznete na www.meussj.cz/index.php/nase-sluzby/ambulantni-sluzby/odborne-poradenstvi

najde nás také na FB - Sociální poradna MěÚSS Jirkov

Na konzultaci je vhodné se předem objednat na: 774 422 012

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK