Úvod Sociální služby Služby pro rodiny Protidrogová prevence Odkazy Druhy služeb Aktuality Nová stránka

Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, Jirkov, 431 11 Jirkov 1
Poskytuje od:01.01.2008

Druh službyOdlehčovací služby

• Osoby s chronickým onemocněním
  • Osoby se zdravotním postižením

Odlehčovací služba MěÚSS Jirkov

Služba je poskytována jako dočasná pobytová služba pro dospělé občany a seniory od 45 let, kteří jsou odkázáni k pomoci druhé osoby, která z různých důvodů potřebuje na dobu určitou péči přerušit. Cílem služby je zajistit 24 hod péči o uživatele. Služba je poskytována nepřetržitě.

Nabízíme dva druhy této služby, rekondiční a přechodný pobyt.

REKONDIČNÍ POBYT

Pobyt je zaměřený na zlepšení psychické i fyzické kondice. Využívá se ve chvíli, kdy chce klient zvládnout svůj stav po nemoci, po úraze a chce se vrátit domů soběstačný. K tomu pomáhá pravidelná rehabilitace, ergoterapie, zapojení do běžných činností s využitím ergo-kuchyňky s ergo-pomůckami.

PŘECHODNÝ POBYT

Pobyt zaměřený právě na pobyt. To znamená, že je klient zapojován do běžných činností a základní rehabilitace. Tato služba je využívána klienty, jejichž pečující rodina potřebuje oddechový čas, odjíždí na dovolenou, které se senior nemůže účastnit nebo je přechodně pracovně zaneprázdněna apod.

Další upřesnění:

Odlehčovací služba je poskytována v objektu DOZP, U Dubu 1562, objekt je otevřen pro návštěvy denně, zajištěna recepce s nepřetržitým provozem.

Bližší informace na www.meussj.cz

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK