Úvod Sociální služby Služby pro rodiny Protidrogová prevence Odkazy Druhy služeb Aktuality Nová stránka

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Duchcov

Název zařízení:Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Duchcov
Adresa:Tyršova 558/11, Duchcov
Působnost v okr.: Teplice
Poskytuje od:01.07.2013

WWW: www.charitamost.cz

Druh službySociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

PoskytovatelOblastní charita Most, IČ: 70828920

» kapacita při práci se skupinou: 16

• Rodiny s dítětem/dětmi

• 1-7 let | děti předškolního věku

Doba poskytování služby:

Terénní část

Po:08:00-16:00
Út:08:00-16:00
St:08:00-16:00
Čt:08:00-16:00
Pá:08:00-16:00
So:-
Ne:-

Poslání a cíle služby

Poslání:

Jsme terénní sociální služba, která podporuje rodiny s dítětem nebo více dětmi, které se ocitly v dlouhodobě nepříznivé sociální situaci, při které je ohrožen vývoj dítěte/dětí. Tyto rodiny, které nedokáží samy bez další pomoci překonat tíživé období, motivujeme a aktivizujeme ke změně. Požadujeme, aby se rodiče na řešení problému spolupodíleli. Pracujeme převážně                 v přirozeném prostředí rodiny

Cíl:

Obecným cílem služby je zejména pomoc cílové skupině osob zapojit se do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti. Pomoc je směřována na celou rodinu, a to na základě jejich individuálních potřeb a možností.

Specifické cíle:

•             Pomoci zachovat celistvost rodin (při dohledu ze strany Orgánu sociálně právní ochrany dětí)

• Posilování rodičovských kompetencí.
  • Pomoc rodinám vymanit se ze sociální izolace.

•             Cílená prevence v rodinách směřující k odklonění přeřazování dětí do speciálních škol a předčasných opouštění ZŠ.

•             Naučit rodiče trávit s dětmi čas při učení a společném efektivním trávení volného času.

•             Vytvářet veřejný prostor, kde se mohou vzájemně setkávat rodiče s dětmi.

Cílová skupina

Rodiny s dětmi (včetně neúplných), které se ocitly v nepříznivé sociální situaci

Kapacita služby

Okamžitá kapacita pro individuální práci s uživateli: 2

Počet uživatelů v roce 2014

131 osob včetně dětí, 38 rodin

Sponzoři a donátoři

Do 31.3. 2015 byla služba financována z Ústeckého kraje v rámci veřejné zakázky v rámci OPLZZ „Podpora integrace romské komunity v Ústeckém kraji 2“. Reg.č. 1.04./3.2.00/15.00017 podpořené z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

Spolupráce

Město Duchcov

Potravinová banka Praha

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí Teplice

Raná péče Eda

Fond ohrožených dětí Teplice

Kazuistika rodiny H.

Rodina H. má pět dětí. Největší práci rodině dělá tříletý chlapeček s kombinovaným postižením a roční dvojčata. Kvůli narození dvojčat nevěnovali dostatečnou zdravotní péči Josífkovi, který nebyl do začátku naší spolupráce dostatečně stimulován. Rodiče jsme informovali o možnostech pro Josefa a společně jsme zajistili potřebnou lékařskou péči. Rodiče jsme dostatečně motivovali ke spolupráci s lékaři a dalšími institucemi. Od února 2014 jednou měsíčně přijíždí pracovnice z Rané péče EDA, kterou jsme též zajistili. Rodině odpovídá na veškeré otázky týkající se Josífkovo postižení. Josífka jsme zapsali do speciální základní školky, kam v září nastoupí. Rodině jsme pomohli zajistit dopravu Josífka do školky (společnost ho bude vozit do školky a zpět domu). Rodině jsme pomohli zapsat syna Patrika do nultého ročníku.  Dále jsme pomohli rodině najít vyhovující bydlení. I nadále jsou rodiče motivováni k navyšování svých rodičovských kompetencí, rozvoji schopností a dovedností tak, aby posléze dokázali již samostatně vyřizovat své záležitosti, bez podpory OCH.

Galerie a dokumenty ke stažení Letak-SAS-Duchcov1.pptx  (181.34 kB)

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Duchcov | Sociální služby ÚK