Přihlášení
MENU

Cíle projektu

 

Projekt "Katalog sociálních služeb, zkvalitnění jejich nabídky a vzdělávání jejich poskytovatelů" se opírá o opatření uvedené ve Střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb v Ústeckém kraji na období 2008 - 2011, ze kterého vyplynuly významné nevyužité příležitosti v oblasti využití ICT nástrojů pro vytvoření technického zázemí pro koordinaci, monitoring a podporu realizace sociálních služeb.

Hlavním výstupem realizovaného projektu je tento on-line Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Ústeckém kraji. Tento Katalog v souladu s cíli projektu podává ucelený přehled o aktuální nabídce sociálních služeb v Ústeckém kraji, zároveň jeho uživatelům umožňuje vyhledávání konkrétních typů sociálních služeb dle různých kritérií (typ služby, oblast poskytování apod.). Ústeckému kraji Katalog dává možnost realizovat pravidelný sběr a následné vyhodnocování široké škály dat o jednotlivých poskytovatelích sociálních služeb pro účely dalšího zvyšování efektivity poskytovaných služeb.

Projekt se dále zaměřuje na realizaci akreditovaných vzdělávacích kurzů pro pracovníky v sociálních službách a sociální pracovníky. Cílem je zajistit jednotlivým pracovníkům dva typy vzdělávacích kurzů:

1) kurzy dalšího vzdělávání pro zajištění absolvování min. 24h povinné roční dotace dle § 111 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách v platném znění,

2) kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách dle § 116 zákona 10/2006 Sb, o sociálních službách v platném znění.

Cílové skupiny

Poskytovatelé sociálních služeb, služeb na podporu rodiny a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám

Účastníci/ce projektu

pracovníci/ce a subjekty v oblasti sociálních služeb a začleňování

Region

Ústecký kraj

 

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Cíle projektu | Sociální služby ÚK