Přihlášení
MENU

Náhradní rodinná péče


Jsou situace, které zažijete jen v rodině.

 

Hledáme rodiče, kteří umějí darovat lásku a pochopení. Staňte se pěstounem a pomozte opuštěným a ohroženým dětem najít domov.

 

....... TŘEBA JSTE TO PRÁVĚ VY, KOHO HLEDÁME!

 

Krajský úřad Ústeckého kraje

www.kr-ustecky.cz

Tel.:  475 657 477

e-mail: giampaoli.k@kr-ustecky.cz


Zelená linka: 800 888 245

Facebook: Hledáme rodiče: Pěstouny

WWW.hledamerodice.cz


odkazy na spoty:

HLEDÁME RODIČE | Saša Rašilov - YouTube

HLEDÁME RODIČE | David Švehlík - YouTube

HLEDÁME RODIČE | Ondřej Vetchý - YouTube 

 

Ústecký kraj hledá nové pěstouny


V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině, a které se, i díky malému množství aktivních pěstounů, v tom nejzranitelnějším věku, ve kterém potřebují individuální láskyplnou péči blízké osoby, ocitají v ústavních zařízeních.  Cílem Ústeckého kraje je počet takto umístněných dětí co nejvíce snižovat. Tomu by měla pomoci i schválená novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, díky které od 1. 1. 2022 bude značně omezena možnost umísťování dětí do 3 let věku do ústavních zařízení. Potřeba pěstounské péče tak výrazně získává na větším významu. Počet podaných žádostí o dlouhodobou, ale i o přechodnou pěstounskou péči je však každoročně velmi nízký. Počet dětí nahlášených do evidence náhradní rodinné péče se přitom v našem kraji každoročně pohybuje okolo 200. Vzhledem k počtu dětí, kterým je vyhledávána pěstounská péče, je tak velký nedostatek pěstounů. Pro drtivou většinu z těchto dětí hledá krajský úřad dlouhodobou pěstounskou péči.


Na těchto stránkách naleznete všechny důležité informace týkající se tématu pěstounské péče. Budeme velice rádi, pokud vás téma osloví a přivede vás k rozhodnutí stát se pěstounem a pomoci tak změnit osud dětí, které neměly to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině.

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Služby pro rodiny » Náhradní rodinná péče | Sociální služby ÚK