Přihlášení
MENU

Domov Potoky

« zpět
Základní info
Název zařízení:Domov Potoky
Adresa:Dolní Chřibská 302, 407 44 Chřibská
Působnost v okr.: Děčín, Litoměřice, Ústí n. L.
Poskytuje od:10.03.2012

Telefon: 412314001
Email:
WWW: www.domov-potoky.cz

Druh službyDomovy se zvláštním režimem

PoskytovatelJIPRO-CASH s.r.o., IČ: 28744349

Formy poskytovaných služeb
  • POBYTOVÉ služby
        » počet lůžek: 68

Kapacita (maximální počet uživatelů sociální služby, které ji mohou využívat v jednom okamžiku)
  • 68

Pro koho je služba poskytována
  • Osoby s chronickým duševním onemocněním - CELKEM

Věkové skupiny
  • 27-64 let | dospělí
  • 65-80 let | mladší senioři
  • nad 80 let | starší senioři

Domov se nachází v krásné krajině, na trojmezí Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce, Chráněné krajinné oblasti Lužické hory a Národního parku České Švýcarsko. V roce 2014 a 2015 proběhly v domově zásadní rekonstrukce vedoucí primárně ke zvýšení bezpečnosti uživatelů služeb (elektronický požární systém, evakuační rozhlas, všude nové požární dveře, nouzová schodiště) a také ke zvýšení komfortu, např. rampy pro vozíčkáře s mírným sklonem jak před budovu tak do klidové zóny na zahradu. Další investice budou probíhat postupně v blízké budoucnosti. V domově funguje každodenně malá kantýna v níž je možné zakoupit široký sortiment. Ostatní potřeby pomohou rádi uspokojit klíčoví pracovníci. Na úseku volnočasových aktivit fungují aktivizační pracovníci, kteří připravují mimo běžných aktivit také větší akce, na které zvou klienty i jiných zařízení v okolí. Od jara do podzimu se plánují různé výlety, pravidelně se účastníme akcí v jiných okolních domovech či ve spřáteleném domově v německém Seifhennersdorfu. 

 

Cílem domova je poskytovat osobní a individuální přístup a profesionální péči. Naši pracovníci se pravidelně účastní kurzů a školení zejména v oblastech komunikace, práce s klienty, řešení různých situací, které při péči o klienty služby každodenně potřebují. Zaměstnanci zdravotního i ošetřovatelského úseku jsou absolventy Základního kurzu Bazální stimulace, a získané znalosti a dovednosti úspěšně využívají v každodenní péči.

 

Otevírací doba:

Služba se poskytuje nepřetržitě.

Další upřesnění:

Služba je přednostně určena osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu onemocnění stařeckou demencí, Alzheimerovou demencí a ostatními typy demencí, u kterých dochází ke změnám v oblasti poznávacích a rozumových schopností. Kromě péče o osoby s onemocněním některého z typu demencí se specializujeme také na péči o osoby s Huntingtonovou chorobou v pokročilém stadiu nemoci.

Služba je určena mužům a ženám od 40 let věku.Galerie a dokumenty ke stažení
Logo
GPS poloha a mapa
Loading ...
50.858671,14.440504
na mapě »
Naplánovat cestu z místa:

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Domov Potoky | Sociální služby ÚK