Domov Potoky - pro osoby s Huntingtonovou chorobou

Název zařízení:Domov Potoky - pro osoby s Huntingtonovou chorobou
Adresa:Dolní Chřibská 302, 407 44 Chřibská
Působnost v okr.: Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí n. L.
Poskytuje od:01.01.2022

WWW: www.domovpotoky.cz

Druh službyDomovy se zvláštním režimem

PoskytovatelJIPRO-CASH s.r.o., IČ: 28744349

Domov se nachází v krásné krajině, na trojmezí Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce, Chráněné krajinné oblasti Lužické hory a Národního parku České Švýcarsko. V roce 2014 a 2015 proběhly v domově zásadní rekonstrukce vedoucí primárně ke zvýšení bezpečnosti uživatelů služeb (elektronický požární systém, evakuační rozhlas, všude nové požární dveře, nouzová schodiště) a také ke zvýšení komfortu, např. rampy pro vozíčkáře s mírným sklonem jak před budovu tak do klidové zóny na zahradu. V letech 2020 až 2021 proběhly díky podpoře získané v rámci projektu Snížení energetické náročnosti budov společnosti JIPRO-CASH s.r.o., práce na budově týkající se výměny kotelny a s tím spojeného příslušenství (nové radiátory, vedení tepla apod.) a zateplení budovy (výměna oken a nová fasáda budov). Další investice budou probíhat postupně v blízké budoucnosti. V domově funguje každodenně malá kantýna v níž je možné zakoupit široký sortiment. Ostatní potřeby pomohou rádi uspokojit klíčoví pracovníci. Na úseku volnočasových aktivit fungují aktivizační pracovníci, kteří připravují mimo běžných aktivit také větší akce, na které zvou klienty i jiných zařízení v okolí. Od jara do podzimu se plánují různé výlety, pravidelně se účastníme akcí v jiných okolních domovech či ve spřáteleném domově v německém Seifhennersdorfu. Každoročně lze navštívit naši pravidelnou akci Loučení s létem, která se koná na začátku září a minimálně jedenkrát ročně se koná den otevřených dveří, při kterém jsou zaměstnanci připravení zodpovědět veškeré dotazy a provést zájemce po zařízení.

Cílem domova je poskytovat osobní a individuální přístup a profesionální péči. Naši pracovníci se pravidelně účastní kurzů a školení zejména v oblastech komunikace, práce s klienty, řešení různých situací, které při péči o klienty služby každodenně potřebují. Zaměstnanci zdravotního i ošetřovatelského úseku jsou absolventy Základního kurzu Bazální stimulace, a získané znalosti a dovednosti úspěšně využívají v každodenní péči.

Pro osoby s Huntingtonovou chorobou funguje úzká spolupráce s neurologickou klinikou Karlovy univerzity v Praze, která se specializuje na toto onemocnění a vždy jsou ochotni nastavit novou péči, aktualizovat tu stávající a pomoci našim zaměstnancům s veškerou péči týkající se takto nemocných klientů. Zároveň probíhají pravidelná školení zaměřená na tuto nemoc, která přímo v našem zařízení koná Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě.

Otevírací doba:

Služba se poskytuje nepřetržitě.

Další upřesnění:

Službu poskytujeme osobám s Huntingtonovou chorobou v pokročilém stadiu nemoci, kdy již dochází k závislosti na péči druhé osoby a takto nemocný jedinec již není schopen setrvávat ve svém přirozeném prostředí. K základnímu onemocnění se přidávají další problémy, včetně psychiatrických a nutričních, a nemocnému je tak poskytována odborná pomoc přímo během pobytu v našem zařízení.

Služba je určena mužům a ženám od 35 let věku a fungujeme pro ně bez ohledu na trvalé bydliště klienta - tedy celorepublikově.

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Domov Potoky - pro osoby s Huntingtonovou chorobou | Sociální služby ÚK