Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, Jirkov, 431 11 Jirkov 1
Poskytuje od:01.01.2008

Druh službyOdlehčovací služby

PoskytovatelMěstský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace, IČ: 46787682

Odlehčovací služba MěÚSS Jirkov

Odlehčovací služba je určena osobám od 18 let a seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost a to převážně z důvodů způsobených chronickým onemocněním, chronickým duševním onemocněním, zdravotním postižením nebo z důvodu věku u seniorů. Odlehčovací služba je poskytována klientům, kteří mají sníženou soběstačnost v úkonech, které jsou součástí běžné denní činnosti. Jedná se o osoby, které jsou ve svém přirozeném prostředí závislí na pomoci svých blízkých.

Chronickým duševním onemocněním jsou myšleny demence, jejichž průvodní projevy nenarušují společné soužití s ostatními klienty a neohrožují klienta ani jeho okolí na zdraví nebo životě.

Odlehčovací služba není určena osobám s mentálním postižením, které narušují společné soužití s ostatními klienty, a které ohrožují klienta či jeho okolí na zdraví nebo životě.

Narušováním soužití a ohrožujícím chováním je myšleno:

-       narušování soukromí ostatních klientů (např. bloudění po pokojích, odcizování cizích                 věcí),

-       hrozba opuštění zařízení a ztráta klienta v běžném prostředí,

-       hlasité verbální projevy v denních i nočních hodinách,

-       agresivní projevy chování vůči sobě či okolí.

Odlehčovací služba nabízí přechodné pobyty, a to na dobu od jednoho týdne až po možnost čerpat službu nepřetržitě po dobu třech měsíců. Odlehčovací službu může zájemce opakovat, ale lze ji čerpat během jednoho kalendářního roku maximálně 6 měsíců.

Nabízíme dva druhy této služby, rekondiční a přechodný pobyt.

REKONDIČNÍ POBYT

Pobyt je zaměřený na zlepšení psychické i fyzické kondice. Využívá se ve chvíli, kdy chce klient zvládnout svůj stav po nemoci, po úraze a chce se vrátit domů soběstačný. K tomu pomáhá pravidelná rehabilitace, ergoterapie, zapojení do běžných činností s využitím ergo-kuchyňky s ergo-pomůckami.

PŘECHODNÝ POBYT

Pobyt zaměřený právě na pobyt. To znamená, že je klient zapojován do běžných činností a základní rehabilitace. Tato služba je využívána klienty, jejichž pečující rodina potřebuje oddechový čas, odjíždí na dovolenou, které se senior nemůže účastnit nebo je přechodně pracovně zaneprázdněna apod.

Odlehčovací služba je poskytována v objektu DOZP, U Dubu 1562, objekt je otevřen pro návštěvy denně, zajištěna recepce s nepřetržitým provozem.

Bližší informace na www.meussj.cz

Najdete nás také na FB  (https://www.facebook.com/meussj)

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK