Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, Jirkov, 431 11 Jirkov 1
Poskytuje od:01.01.2007

Druh službyPečovatelská služba

• Osoby s mentálním postižením
  • Osoby se zdravotním postižením
  • Osoby s chronickým onemocněním

Pečovatelská služba je určena osobám, ve věku od 7 let, kteří mají sníženou soběstačnost a to převážně z důvodu zdravotního postižení, chronického onemocnění a mentálního postižení a seniorům. Cílem Pečovatelské služby je umožnit formou individuální podpory zajistit běžný způsob života a zůstat co nejdéle v domácím prostředí doma. Vytvářet prostředí jistoty, bezpečí a zajistit všem uživatelům důstojné zacházení.

Posláním Pečovatelské služby poskytované Městským ústavem sociálních služeb Jirkov je umožnit příjemcům služby zachování běžného způsobu života v jejich původním prostředí. Toto poslání je realizováno prostřednictvím individuálního plánování podpory příjemce služby v oblastech, v nichž jsou jeho schopnosti sníženy a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.

Terénní pečovatelská služba je terénní sociální službou, která je poskytována po celý rok PO – PÁ od 7,00 – 15,00 hodin. V časech od 15,00 – 19,00 po předchozí dohodě s uživateli. O víkendech je přítomna 1 pečovatelka a služba je poskytována na základě předchozí dohody s uživateli služby v časech od 7,00 – 19,00 hodin. Službu poskytují pracovníci v sociálních službách, kteří v průběhu realizace služby kladou důraz na individuální potřeby uživatele, podporují jeho dovednosti a schopnosti a to prostřednictvím individuálního plánování.

Služba je poskytována v domácnostech na území města Jirkova a přilehlých obcí Otvice, Zaječice, Vrskmaň, Drmaly, Pesvice, Vysoká Pec, Březenec a Strupčice.

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK