Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, 431 11 Jirkov
Poskytuje od:01.01.2013

Druh službyDomovy se zvláštním režimem

» počet lůžek: 44

• Osoby s chronickým duševním onemocněním - CELKEM

Domov se zvláštním režimem U Dubu

Cílovou skupinu klientů pobytové služby Domova se zvláštním režimem tvoří osoby od 50 let se sníženou soběstačností způsobenou Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence. Jedná se o osoby, které v důsledku onemocnění některým z typů demence nejsou schopny domyslet důsledky svého chování, vyhodnotit rizika ohrožující je nebo jejich okolí a jejichž zdravotní stav vyžaduje nepřetržitou péči jiné fyzické osoby.

Posláním sociální služby Domova se zvláštním režimem je umožnit osobám s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence prožít důstojný život. Poskytnout jim péči s důrazem na individuální přístup zaměřený na jejich specifické potřeby. Umožnit těmto osobám uspokojovat potřeby v prostředí, kde jsou minimalizovány rizika ohrožující je nebo jejich okolí. Vytvářet pro ně prostředí a podmínky, které jsou bezpečné, srozumitelné a odpovídají jejich specifickým potřebám. Služba je poskytována s cílem umožnit klientům realizovat jejich specifické potřeby, poskytnout jim přiměřenou ochranu a současně zajistit pomoc a podporu v souladu s jejich stupněm závislosti.

Poskytujeme celoroční ubytování, stravování a komplexní individuální péči. Bydlení nabízíme v chráněném i volném režimu.

Výhodou našeho zařízení je, že umožňuje bydlení, stravování, zprostředkování lékařské péče, rehabilitaci, sociální služby, individuální péči a aktivní využití volného času pro jednotlivce i partnerské dvojice.

Více na www.meussj.cz

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK