Přihlášení
MENU

RADKA z.s. - Dobrovolnické centrum RADKA

« zpět
Základní info
Název zařízení:RADKA z.s. - Dobrovolnické centrum RADKA
Adresa:Chomutovská 1619, 43201 Kadaň
Působnost v okr.: Chomutov, Louny
Poskytuje od:

Telefon: 734468449
Email:
WWW: www.radka.kadan.cz

Druh službyZákladní sociální poradenství

PoskytovatelRADKA z. s., IČ: 26637260

Věkové skupiny

Dobrovolnické centrum RADKA je součástí organizace RADKA z. s. (dříve Rodiče a děti Kadaně, o. s.) již od r. 2006. Aktivity dobrovolnického centra jsou zaměřené na region Ústeckého kraje – převážně na Kadaň, Klášterec nad Ohří a okolí. Ročně evidujeme a pečujeme o cca 80 dobrovolníků ve věku od 15 do cca 65 let. Dobrovolníci působí v 5 akreditovaných a 1 neakreditovaném dobrovolnickém programu (Dobrovolníci v nemocnicích). Dobrovolnické centrum RADKA má uzavřenou spolupráci s 12 přijímajícími organizacemi. 

O tým dobrovolníků se stará vedoucí DC RADKA Bc. Stanislava Hamáková, DiS. a zkušená supervizorka Mgr. Jana Lhotská, která je dobrovolníkům k dispozici v rámci skupinových i individuálních supervizích. Vedoucí dobrovolnického centra se účastní intervizních setkání v rámci činnosti RADKA z. s. Pro dobrovolníky jsou dále k dispozici koordinátorky dobrovolníků Bc. Lucie Dvořáková, DiS. a Ing. Lenka Drábková.   

Hlavní zázemí dobrovolnického centra se nachází v provozovně RADKA z. s., ul. Kpt. Jaroše 630 v Kadani. Pro dobrovolnické aktivity dále využíváme suterénního klubu v sousední provozovně Kpt. Jaroše 612 (sídlo MŠ a ZŠ Začít spolu). Od ledna 2022 informujeme o novinkách z DC RADKA a oblasti dobrovolnictví prostřednictvím měsíčního newsletteru „Dobrolisty“.  

Činnost DC RADKA je spojena i s dalšími aktivitami organizace RADKA, např. zprostředkování dobrovolnické činnosti v rámci programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu), aktivity mládežnického centra, nabídka vzdělávacích aktivit, atd. 

RADKA z. s. a její dobrovolnické centrum bylo jedním ze zakládajících členů neformálního sdružení Rada dobrovolnických center regionu Severozápad. Od roku 2020 jsme partnerem Regionálního dobrovolnického centra pro Ústecký kraj, provozovaného Dobrovolnickým centrem z.s. v Ústí nad Labem. V době pandemie Covid-19 a v současné situace jsme zároveň členem Krajského koordinačního centra dobrovolné pomoci v ÚK. 

 

Otevírací doba:

Po:08:00-15:00
Út:08:00-15:00
St:08:00-15:00
Čt:08:00-15:00
Pá:08:00-18:00
So:-
Ne:-

Další upřesnění:Logo

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » RADKA z.s. - Dobrovolnické centrum RADKA | Sociální služby ÚK