Přihlášení
MENU

Rákosníček Děčín, z.s.

« zpět
Základní info
Název zařízení:Rákosníček Děčín, z.s.
Adresa:Severní 1495/4, 40502, Děčín 6
Působnost v okr.: Děčín
Poskytuje od:01.01.2008

Telefon: 606779477
Email:
WWW: www.mcrakosnicek.cz/
PoskytovatelRákosníček Děčín, z.s., IČ: 28559738

Věkové skupiny
Služby pro rodiny

Jsme členy Sítě Mateřských Center a držitelé certifikátu Společnost přátelská rodině. Cílem

spolku je upevňování hodnot rodiny, úlohy rodičů, posilování vztahu rodič-dítě a mezigeneračních vztahů.Vytváříme podmínky pro včasný návrat žen na trh práce, pomáháme při začleňování zdravých i¨sociálně handicapovaných dětí do běžného života dětské komunity. Podporuje právní ochranu rodiny, mateřství, uplatňování rovných příležitostí.

MC vzniklo registrací 6. 6. 2007 a své první návštěvníky přivítalo 2. 1. 2008. Od té doby působí v regionu Děčínsko.

Provozujeme veřejný prostor pro celou rodinu, kde zajišťujeme vzdělávání a poradenství s odborníky - v oblasti péče o dítě, vztahy, zdraví, finance, slaďování rodinného a pracovního života, zajišťujeme volno-časové aktivity a prostor pro sdílení a to napříč generacemi. Zajišťujeme celodenní péči o děti v Miniškolce Rákosníček s celkovou kapacitou 20 dětí/den. Zřizujeme mateřskou školu pro 14 dětí a v letních měsících pořádáme příměstské a pobytové tábory. Od února 2016 jsme získali pověření k výkonu sociálně právní ochrany dětí a věnujeme se práci s rodinami, které poskytují náhradní rodinnou péči. Jsme zapojeni do procesu komuntního plánování města, realizujeme řadu úspěšných projektů / ESF,MPSV,Ústecký kraj, Statutární město Děčín aj./  

 

Miniškolka RÁKOSNÍČEK

Jedná se o alternativní zařízení určené pro děti od 10 m do 6 let. Najdete nás V Děčíně 1, v prostorech Mateřského centra Rákosníček. Máme dvě oddělení - U Žabiček, jesle (kapacita 15 - 20 dětí/den) a U Rybiček - školka  (kapacita třídy 10 - 15 dětí). Díky malému kolektivu a zvýšenému počtu vychovatelek v jednotlivých odděleních je možný individuální  přístup a bližší komunikace. Vnitřní uspořádání školky vychází z programu Začít spolu a je členěno do podnětných koutků tzv. center aktivit. Snažíme se svým přístupem vytvořit dětem klidné a harmonické prostředí bez stresu, které pomůže k jejich uvolněnosti, navazování kontaktů s kamarády a dospělými. Umožňujeme jak individuální docházku dětí, tak i jejich každodenní pobyt.

 

Více zde: http://www.mcrakosnicek.cz/miniskolka-rakosnicek/miniskolka-rakosnicek/

 

Provozní doba:

PO 6:30 - 18:00

ÚT 6:30 - 18:00

ST 6:30 - 18:00

ČT 6:30 - 18:00

PÁ 6:30 - 18:00

Je otevřeno i během letních měsiců/školních prázdnin.

 

Pro rodiče s dětmi dále pořádáme vzdělávací kurzy na různá témata, cvičení, nabízíme hernu pro batolátka, hlídání dětí a další akce a výlety. Pro děti pořádáme pobytové a příměstské tábory, pohybové, vzdělávací a zájmové kroužky, spinkání dětí v centru, narozeninové oslavy s programem v centru i u Vás doma, jazykové kurzy a mnoho dalších akcí.

 

POVĚŘENÍ K VÝKONU SOCIÁLNĚ-PRÁVNÍ OCHRANY DĚTÍ

Mateřské centrum Rákosníček získalo pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. To znamená, že jsme oprávněni k tomu, abychom uzavíraly dohody o výkonu pěstounské péče s osobami, které mají dítě či děti svěřené v pěstounské péči či v poručenství. Náhradním rodinám nabízíme především vzdělávací kurzy (nutné získat 24 hodin povinného vzdělávání za rok), dále respitní péči o děti (pobytové, příměstské tábory či hlídání), službu doprovázení (pravidelné návštěvy v rodině, za účelem řešení různých témat, která jsou pro rodiny aktuální, při obstarávání běžných záležitostí apod.), zajištění psychologické, terapeutické či jiné odborné pomoci, zajištění krátkodobé péče o dítě (v případech, kdy není možné zajistit jiné hlídání - osoba pečující musí navštívit lékaře, vyřizovat záležitosti na úřadech,zúčastnit se soudního jednání apod.), pomoc při zprostředkování kontaktu s biologickými rodiči (nastavení pravidel pro kontakt, příprava dítěte a všech zúčastněných stran, dohled nad kontaktem, zajištění prostředí pro kontakt).

 

Více informacím k službách pro náhradní rodiny naleznete zde: http://www.mcrakosnicek.cz/socialni-oblast/

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče

2. Poskytování výchovné a poradenské péče osobě pečující, s níž pověřená osoba uzavřela dohodu o výkonu pěstounské péče

 

Terénní činnost – Arnoltice, Benešov nad Ploučnicí, Bynovec, Česká Kamenice, Děčín, Dobkovice, Dobrná, Dolní Habartice, Františkov nad Ploučnicí, Heřmanov, Horní Habartice, Hřensko, Huntířov, Janov, Jánská, Jetřichovice, Jílové, Kámen, Kunratice, Kytlice, Labská Stráň, Ludvíkovice, Malá Veleň, Malšovice, Markvartice, Merboltice, Růžová, Srbská Kamenice, Starý Šachov, Těchlovice, Valkeřice, Velká Bukovina, Verneřice, Veselé.


Galerie a dokumenty ke stažení

letak-sluzby-pro-pestouny.pdf  (139.85 kB)
Logo

Další poskytované služby:Neregistrovaná služba pro rodiny


GPS poloha a mapa
Loading ...
50.7777000,14.2119000
na mapě »
Naplánovat cestu z místa:

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Rákosníček Děčín, z.s. | Sociální služby ÚK