Přihlášení
MENU

Sociální poradna Palackého

« zpět
Základní info
Název zařízení:Sociální poradna Palackého
Adresa:Palackého 4505, 430 02 Chomutov
Působnost v okr.: Chomutov
Poskytuje od:01.01.2007

Telefon: 725958894
Email:
WWW: www.soschomutov.cz

Druh službyOdborné sociální poradenství

PoskytovatelSociální služby Chomutov, příspěvková organizace, IČ: 46789944

Formy poskytovaných služeb
Kapacita (maximální počet uživatelů sociální služby, které ji mohou využívat v jednom okamžiku)
Pro koho je služba poskytována
Věkové skupiny

Provozní doba:

ambulantní forma

Po:08:00-13:00
Út:08:00-15:00
St:13:00-17:00
Čt:08:00-15:00
Pá:08:00-13:00
So:-
Ne:-

 

terénní forma

Po:13:00-17:00
Út:-
St:08:00-13:00
Čt:-
Pá:-
So:-
Ne:-
 

Další upřesnění: 

Posláním SP Palackého je prostřednictvím kvalitní, profesionální a efektivní sociální služby podpořit a pomoci osobám, které se ocitly v obtížné sociální situaci. 

V rámci odborného sociálního poradenství se pracovníci zaměřují na zjišťování rozsahu a charakteru nepříznivé sociální situace klienta, sledují příčiny jejího vzniku, pomáhají získat vhled do situace a podporují jej při hledání reálných východisek směřující ke stabilizaci jeho sociální situace.

Cílem poradenské činnosti je působit na klienty tak, aby byla podporována jejich aktivita a samostatnost, důraz je kladen zejména na to, aby byla podnícena motivace klientů k činnostem, které nevedou k dlouhodobému setrvání v jejich nepříznivé sociální situaci.

V rámci odborného sociálního poradenství mohou klienti také využít terénních služeb, kdy sociální pracovnice doprovodí klienta na jednání na úřadech, soudech apod.

Terénní sociální služba je poskytována na území města Chomutova a jeho spádových obcí.

 

Zájemci získají informace o službě a způsobu přijetí telefonicky, na webových stránkách (www.soschomutov.cz) nebo při osobní návštěvě.

 

Veškeré poradenské služby jsou bezplatné, není potřeba žádné doporučení, lze vystupovat anonymně. 

 

Nabízíme bezplatné poradenství v oblastech:


Externí služby:

Dále je možné pro osoby v nepříznivé sociální situaci využít služeb externích pracovníků, a to v podobě advokáta (právní poradenství) a pracovníků intervenčního centra (pomoc osobám ohroženým domácím násilím).

Služba bezplatného advokáta je poskytována v poradně vždy v individuálních termínech 2x do měsíce. Na daný termín je nutné se předem objednat. Advokát své služby poskytuje pouze v rovině poradenství, tzn., že nemůže klientovi zpracovat žádný dokument. Se zpracováním (určitých typů) dokumentů mohou pomoci sociální pracovnice poradny.

V případě potřeby intervenčního centra je taktéž nutné provést objednání termínu, a to přímo u pracovníků intervenčního centra, kteří se zájemcem udělají vstupní pohovor a sdělí přesný termín návštěvy. Intervenční centrum své konzultace poskytuje v prostorách Denního stacionáře PAS Kamenná, na adrese Kamenná 5164, 430 04 Chomutov.


Galerie a dokumenty ke stažení
Logo

Další poskytované služby:Sociální služba


GPS poloha a mapa
Loading ...
50.486959,13.441034
na mapě »
Naplánovat cestu z místa:

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Sociální poradna Palackého | Sociální služby ÚK