Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Název zařízení:Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace
Adresa:U Dubu 1562, Jirkov, 431 11 Jirkov 1
Působnost v okr.: Chomutov » Jirkov
Poskytuje od:01.01.2007

Druh službyDomovy pro osoby se zdravotním postižením

PoskytovatelMěstský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace, IČ: 46787682

Domov pro osoby se zdravotním postižením je určen převážně osobám ve věku od 40 let, které jsou z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění odkázáni na pomoc druhé osoby. Cílovou skupinu tvoří osoby, které vzhledem ke snížení soběstačnosti potřebují nepřetržitou pomoc a podporu druhé osoby při zajištění svých základních životních potřeb.

Posláním poskytované služby je posilovat osobnost klienta, jeho seberealizaci a samostatnost. Usilovat o zachování důstojnosti klienta a  snažit se vytvořit podmínky srovnatelné s životem vrstevníků klienta. Respektovat práva, individuální potřeby a osobní cíle klientů, kteří nemohou vzhledem ke zdravotnímu stavu a sociální situaci již déle žít ve svém původním prostředí.

Věková struktura okruhu osob:

dospělí 40 - 64 let

mladší senioři 65 - 80 let

starší senioři nad 80 let

V rámci poskytování sociální služby poskytujeme celoroční ubytování, stravování a komplexní individuální péči (zdravotní, ošetřovatelskou, rehabilitační, aktivizační a jiné).

Domov poskytuje služby klientům tak, aby vždy byla zachována práva a lidská důstojnost. Snažíme se neprohlubovat závislost klientů na poskytované službě a vedeme je k zodpovědnému rozhodování o vlastní osobě. Základem našich služeb je individuální plánování. Pojmenováváme individuální potřeby každého konkrétního klienta Domova a jeho potřebám přizpůsobujeme jeho individuální plán poskytovaných služeb.

Ubytování nabízíme v jedno nebo dvoulůžkových bezbariérových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Zajišťujeme 24 hodinovou 7 denní ošetřovatelskou péči prostřednictvím týmu registrovaných zdravotních sester a kvalifikovaných sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách.  2x týdně dochází do zařízení praktický lékař a 1x měsíčně odborní lékaři (kožní, zubní a psychiatr).  Stravování je zajištěno 6x denně. Na skladbu stravy dohlíží nutriční terapeut, lze individuálně upravit.

Nabízíme bohatý výběr volnočasových a doplňkových aktivit, aby klienti mohli trávit svůj volný čas aktivně. Domov pro osoby se zdravotním postižením je otevřené zařízení. Klient ho může kdykoliv opustit na jakoukoliv dobu. Návštěvní hodiny jsou doporučené v čase od 9 do 19 hodin, avšak po domluvě je možné klienty navštívit kdykoliv.

více na www.meussj.cz

najdete nás také na FB  (https://www.facebook.com/meussj)

Mapa stránekVytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku Sociální služby ÚK » Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace | Sociální služby ÚK